دسته‌ها
ghyaamgaran

قیامگران آخر الزّمانی

جایگاه قیام برخی قیامگران آخر الزّمانی

پاسخی به برخی نویسندگان ناکارشناس و برخی گروههای شبهه افکن

برخی نویسندگان ناکارشناس در مباحث مهدویّت و آخر الزّمان یا پیروان گروههای منحرف می خاهند چنین وانمود کنند که یمانی موعود لازم نیست از یمن باشد! و از آن جا قیام کند، و حتّی چنین اظهار می کنند که وی اهل بصره و قیامش از عراق خاهد بود!

نویسنده کانال آخر الزّمان با پژوهشهایی که در طول سالیان دراز در مباحث آخر الزّمان و مهدویّت انجام داده به این نتیجۀ قطعی رسیده است که هر قیامگر و شورشگری، حق باشد یا باطل، افزون بر برخی مشخّصات چهره و اندام و پرچم و یاران، کشور و چه بسا شهر و منطقۀ قیامش نیز مشخّص شده است، تا جریان قیام وی مورد سوء استفاده دیگران قرار نگیرد. بنا بر این، هر کس بگوید قیام یمانی در یمن نیست و روایتی در این باره نداریم و اهل بصره است و در عراق قیام می کند، دروغ می گوید و ما در مورد هر قیامگر در مبحث خُد روایات مختلف از جمله جایگاه قیامش را جمع آوری کرده ایم و در زمان مناسب ارائه خاهیم داد.

بنا بر روایات اسلامی:

1. امام مهدی(علیه السلام) جایگاه زیستن و ظهورش مدینه و آغازگاه قیامش در شهر مکّه و کنار کعبه است.

2. منصور حسینی یمانی جایگاه قیامش یمن می باشد و سپس به مدینه و مکّه می رود و با امام مهدی(علیه السّلام) به عراق می آید و سپس به شام می رود.

3. هاشمی چینی جایگاه زیستن و قیامش سرزمین شیلا در سین کیانگ چین است و سپس به مُلتان و خراسان و ایران و عراق می آید و آن گاه به شام می رود و نزدیک بیت المقدس به شهادت می رسد.

4. شعیب تمیمی خراسانی زیستگاهش شهر تالقان در استان تخارستان افقانستان و جایگاه قیامش شهر سمرقند است، و جالب است بدانید که تالقان و سمرقند هر دو جزو سرزمینهای خراسان اند و فاصله شان از هم خیلی دور نیست. این شخص با هاشمی چینی به ایران می آید و سپس به عراق می رود و آن گاه در مکّه به امام مهدی(علیه السّلام) می پیوندد و فرمانده لشکرش می شود و با آن بزرگوار به عراق می آید و پس از یورش به ترکیه، سوی شام و بیت المقدس و مصر می رود.

5. قرشی سیستانی زیستگاهش سیستان و جایگاه قیامش آبر سیستان است و سپس به قم می آید و گویا به عراق می رود.

6. حسنی گیلانی زادگاهش گیلان و آغازگاه قیامش دیلم در کوهستان شرقی گیلان می باشد و سپس از رشت به تهران و نیشابور می رود و گویا به سیستان هم می رود و آن گاه به اصفهان و قم می آید و از راه همدان به بصره و کوفه می رود و در آن جا به امام مهدی(علیه السّلام) می پیوندد.

7. سُفْیانِی زادگاهش جنوب دمشق و آغازگاه جنبش و قیامش در درۀ خشک در شهر سُوَیْدا می باشد و سپس بر دمشق و بر بیشتر سرزمینهای شام چیره می شود، و سپاهش بر مصر، عراق، ایران و عربستان سعودی یورش می برد.

 برگرفته از: جهان در آستانۀ ظهور
پژوهش و نوشتۀ سیّد سلیمان مدنی تنکابنی
کانال آخر الزّمان
@joinchatakheruzzaman

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *